Agent Zaharyan jarohati haqida yolg‘on ma’lumot berdi
Agent Gennadiy Golubin, Arsen Zaharyan bilan ishlaydigan mutaxassis, futbolchining holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq «Real Sosyedad» jamoasining mashg‘ulotida Zaharyan jarohat olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq Golubinning so‘zlariga ko‘ra, bu ma’lumotlar asossiz va ortiqcha talqin qilingan.
U ta’kidlaganidek, Arsenning holati yaxshi, u shaxsiy dasturiga muvofiq mashg‘ulotlarni olib bormoqda va reja bo‘yicha mashg‘ulotni erta tugatgan. Shuningdek, «Real Sosyedad» matbuot xizmatidan avvalroq 22 yoshli futbolchining bir mushagida muammo yuzaga kelgani haqida ma’lumot berilgan.
Jamoa yaqinda yangi mavsumga tayyorgarlikni boshladi. Ispaniya chempionatining birinchi turida «Real Sosyedad» safarda «Valensiya» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Ushbu o‘yin 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Shu bilan birga, futbolchining jarohati jiddiy emasligi va u tez orada mashg‘ulotlarni davom ettirishi kutilmoqda.

Агент Захарян сообщил ложную информацию о травме
Агент Геннадий Голубин, специалист, работающий с Арсеном Захаряном, высказался о состоянии футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что Захарян получил травму на тренировке команды «Реал Сосьедад». Однако, по словам Голубина, эта информация является необоснованной и чрезмерно интерпретированной.
Он подчеркнул, что состояние Арсена хорошее, он проводит тренировки согласно личной программе и завершил тренировку по плану раньше. Также пресс-служба «Реал Сосьедад» ранее сообщала о возникновении проблемы с одной из мышц 22-летнего футболиста.
Команда недавно начала подготовку к новому сезону. В первом туре чемпионата Испании «Реал Сосьедад» сыграет на выезде против команды «Валенсия».
Этот матч состоится 16 августа. При этом ожидается, что травма футболиста не серьезная и он скоро продолжит тренировки.