Kokarev va Sutormin Qanotlar Sovetlariga qo‘shildi
Darvozabon Nikita Kokarev va yarim himoyachi Aleksey Sutormin Samarqandning «Qanotlar Sovetlari» jamoasiga qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli darvozabon so‘nggi mavsumni Moskva yaqinidagi «Ximki» klubida o‘tkazdi. U yerda Rossiya chempionati va Kubogida jami 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 47 ta gol o‘tkazib yubordi.
Kokarev oltita uchrashuvda darvozasini daxlsiz saqladi. Uning bozor qiymati 1,5 million yevroni tashkil etadi.
Klub bilan tuzilgan shartnoma 2028 yil 30 iyungacha amal qiladi. 31 yoshli Sutormin esa «Rostov» klubidan ketdi.
U o‘tgan mavsumda jamoa safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marotaba gol urdi va uchta golli uzatma berdi. Sutormin bilan tuzilgan shartnoma 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.
Uning transfer qiymati 1 million yevroni tashkil etadi. Ushbu o‘zgarishlar Samarqand jamoasining tarkibini yanada kuchaytirishga qaratilgan.

Кокарев и Сутормин присоединились к Крыльям Советов
Вратарь Никита Кокарев и полузащитник Алексей Сутормин присоединились к самаркандской команде «Крылья Советов». Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний вратарь провел последний сезон в клубе «Химки» под Москвой. Там он сыграл в 25 матчах в чемпионате России и Кубке, пропустив 47 голов.
Кокарев сохранил свои ворота в неприкосновенности в шести встречах. Его рыночная стоимость составляет 1,5 миллиона евро.
Контракт с клубом действует до 30 июня 2028 года. 31-летний Сутормин покинул клуб «Ростов».
В прошлом сезоне он сыграл в 33 матчах за команду, забил один гол и сделал три голевые передачи. Контракт с Суториным рассчитан до 30 июня 2026 года.
Его трансферная стоимость составляет 1 миллион евро. Эти изменения направлены на дальнейшее усиление состава самаркандской команды.