Herbert Hayner, «Bavariya» klubi prezidenti lavozimida faoliyat yurituvchi, Jamal Musialaning jarohati va uning o‘rnini kim bilan to‘ldirish mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba kuni 22 yoshli futbolchiga operatsiya o‘tkazildi. Eslatib o‘tamiz, u Jahon klublar chempionati chorak finalida «PSJ»ga qarshi o‘yinda Gianluiji Donnarummaga to‘qnashuv natijasida kichik boldir suyagining sinishi aniqlangan edi.
Haynerning so‘zlariga ko‘ra, bu Jamal va butun jamoa uchun og‘ir kun bo‘lgan. U yaqinda avvalgi jarohatidan tuzalgan edi, ammo endi yana uzoq muddat maydondan chetlatilishi kerak bo‘ladi.
Klub uni tiklanish jarayonida barcha zarur yordam bilan ta’minlaydi. Transfer rejalariga kelsak, sport boshqaruvi aniq maqsadlar asosida jamoani kuchaytirishga intilmoqda va bu yo‘nalishda qat’iy harakat qilinmoqda.
Hozirgi taxminlarga ko‘ra, Jamal Musiala besh oygacha maydonga qaytolmasligi mumkin. Bu davr ichida jamoa boshqacha strategiya ishlab, futbolchining o‘rnini to‘ldirish choralarini ko‘radi.

Президент Баварии рассказал о планах по замене Мусиаалы
Герберт Хайнер, занимающий пост президента клуба «Бавария», высказал мнение о травме Джамала Мусиаалы и о том, кем можно заполнить его место. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник 22-летнему футболисту была проведена операция. Напомним, что у него была диагностирована небольшая трещина в малом берцовой кости в результате столкновения с Джанлуиджи Доннаруммой в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против «ПСЖ».
По словам Хайнера, это был тяжелый день как для Джамала, так и для всей команды. Он недавно восстановился от предыдущей травмы, но теперь ему снова придется надолго покинуть поле.
Клуб обеспечит его всей необходимой помощью в процессе восстановления. Что касается планов по трансферам, спортивное руководство стремится усилить команду на основе четких целей и действует в этом направлении решительно.
По текущим прогнозам, Джамал Мусиаала может не вернуться на поле до пяти месяцев. В этот период команда разработает другую стратегию и примет меры по заполнению его места.