Real ispaniyalik himoyachini Benfikaga sotadi
21 yoshli ispaniyalik himoyachi Rafael Obrador, huquqlari Madridning "Real" klubiga tegishli bo‘lib, Portugaliya chempionatiga ko‘chib o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda AS nashri ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, futbolchini sotib olishda Lissabonning "Benfika" klubi qiziqish bildirgan.
Portugaliya grandining rahbarlari futbolchining transferi uchun besh million yevro to‘lashga tayyor. Shartnomada "Real" klubi futbolchi ustidan birinchi sotib olish huquqini saqlab qoladi.
O‘tgan mavsumda Obrador ijarada boshqa ispan klubi "Deportivo"da o‘ynadi. Himoyachi ikkinchi divizionda 33 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Ushbu ko‘rsatkichlar uning rivojlanayotgan va jamoaga qo‘shayotgan hissasini ko‘rsatadi. Futbolchining yangi klubdagi faoliyati va transfer jarayonlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Реал продает испанского защитника Бенфике
21-летний испанский защитник Рафаэль Обрадор, права на которого принадлежат мадридскому "Реалу", может перейти в чемпионат Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание AS. По информации источника, интерес к футболисту проявил лиссабонский клуб "Бенфика".
Руководство португальского гранда готово заплатить пять миллионов евро за трансфер игрока. В контракте "Реал" сохранит право первоочередного выкупа футболиста.
В прошлом сезоне Обрадор играл в аренде в другом испанском клубе "Депортиво". Защитник провел на поле 33 матча во втором дивизионе и сделал одну результативную передачу.
Эти показатели свидетельствуют о его развитии и вкладе в команду. Дополнительная информация о деятельности футболиста в новом клубе и процессе трансфера станет известна в ближайшие дни.