Marsel Obameyang bilan shartnoma imzolamoqchi
Fransiya chempionatida hujumchi Pyer-Emerik Obameyang yana maydonga tushishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Footmercato xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi «Marsel» klubi bilan shartnoma imzolashi mumkin.
Tomonlar allaqachon ushbu transfer oynasida o‘tish masalasini muhokama qilishgan. 36 yoshli gabonlik hujumchi oldin ham 2023 yildan 2024 yilgacha «Marsel» safida o‘ynagan.
Keyinchalik u Saudiya Arabistonidagi «Al-Qadisiyah» klubiga ko‘chib o‘tgan. O‘tgan mavsumda Obameyang maydonda 36 ta o‘yinda ishtirok etib, 21 ta gol urdi va 3 ta golli uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 3,5 million yevroga baholaydi. Uning amaldagi shartnomasi kelasi yozda yakunlanadi.
Obameyangning qaytishi «Marsel» uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.
Sport Bugun, 21:22
O'zbekiston futbolida katta ahamiyat kasb etadigan Superkubok finali ertaga, ya'ni 15 mart kuni Andijon shahridagi Bobur arena maydonchasida bo'lib o'tadi. Bu haqda Zamin.uz
Sport Bugun, 20:46
Girona Athleticni uchtadan noliga mag'lub etdi
Ispaniya oliy futbol ligasining yigirma yettinchi bosqichida qiziqarli va natijaviy uchrashuv bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Girona shahridagi stadion mezbonlar uchun

Марсель хочет подписать контракт с Обамеянгом
Нападающий Пьер-Эмерик Обамеянг снова планирует выйти на поле в чемпионате Франции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает Footmercato. По данным источника, футболист может подписать контракт с клубом «Марсель».
Стороны уже обсудили вопрос перехода в этом трансферном окне. 36-летний габонский нападающий ранее также играл за «Марсель» с 2023 по 2024 год.
Позже он перешел в клуб «Аль-Кадисия» в Саудовской Аравии. В прошлом сезоне Обамеянг принял участие в 36 матчах, забил 21 гол и сделал 3 голевые передачи.
Портал Transfermarkt оценивает стоимость футболиста в 3,5 миллиона евро. Его действующий контракт истекает следующим летом.
Возвращение Обамеянга ожидается как важное дополнение для «Марселя». Переговоры между клубом и футболистом продолжаются.