«PSJ» darvozaboni Matvey Safonov Krishtianu Ronalduning so‘zlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik hujumchi, «Al-Nasra» jamoasi futbolchisi yaqinda Saudiya Arabistoni chempionati dunyodagi eng kuchli beshta liga qatoriga kirishini, ya’ni Fransiya chempionatidan ustunligini ta’kidlagan edi. Safonov esa besh karra «Oltin to‘p» sovrindori Ronalduga qo‘shilmaydi.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, u boshqa jamoalar haqida gapirmasligini aytib, Saudiya Arabistoni klublarining hech biri hozirgi «PSJ» bilan taqqoslanmasligini ta’kidladi. Bu fikrini u Okko platformasidagi «G‘arb tribunasi» nomli dasturda bildirgan.
Shu hafta chorshanba kuni «PSJ» jamoasi Jahon klub chempionati yarim finalida «Real»ga qarshi o‘ynaydi. O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.

Сафонов Роналду мнение о лиге Саудовской Аравии отверг
Вратарь «ПСЖ» Матвей Сафонов прокомментировал слова Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский нападающий, игрок команды «Аль-Наср», недавно заявил, что чемпионат Саудовской Аравии входит в пятерку сильнейших лиг мира, то есть превосходит чемпионат Франции. Однако Сафонов не согласен с пятикратным обладателем «Золотого мяча» Роналду.
По словам Сафонова, он заявил, что не будет говорить о других командах, подчеркнув, что ни один из клубов Саудовской Аравии не может сравниться с нынешним «ПСЖ». Это мнение он высказал в программе «Западная трибуна» на платформе Okko.
В эту среду команда «ПСЖ» сыграет против «Реала» в полуфинале клубного чемпионата мира. Матч можно будет следить через текстовую трансляцию на портале LiveResult.