Luis Enrique Realga qarshi g‘alabani sharhladi
Parijning "PSJ" jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrique Jahon klublar chempionati yarim finalida Madriddagi "Real" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 4:0 hisobida qozonilgan g‘alaba haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa o‘yinning dastlabki 24 daqiqasida uchta gol urib, raqib uchun imkoniyat qoldirmadi. Bu gollarni Fabian Ruiz ikkita va Usmon Dembele bittasi kiritdi.
O‘yinning 87-daqiqasida esa Gonsalu Ramush yakuniy hisobni belgiladi. Enrique matbuot anjumanida shunday dedi: "Biz tarixiy natijaga juda yaqin turibmiz.
Agar g‘alaba qozonsak, birinchi fransuz jamoasi bo‘lib barcha sovrinlarni qo‘lga kiritamiz. Men uchun bu yerda ishlash katta sharaf.
Klub prezidenti va butun sport jamoasi tomonidan qo‘llab-quvvatlanayotganimni his qilaman. Biz barchamiz yagona maqsadga erishish yo‘lida birlashganmiz.
Hech qachon bunday darajaga yetishimiz mumkin deb o‘ylamagan edik." Finalda "PSJ" Londonning "Chelsi" jamoasi bilan to‘qnashadi. Ushbu o‘yin yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Луис Энрике прокомментировал победу над Реалом
Главный тренер парижского "ПСЖ" Луис Энрике высказал свои мысли о победе со счетом 4:0 над мадридским "Реалом" в полуфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда забила три гола за первые 24 минуты игры, не оставив сопернику никаких шансов. Эти голы забили Фабиан Руис два и Усман Дембеле один.
На 87-й минуте Гонсалу Рамуш установил окончательный счет. Энрике на пресс-конференции сказал: "Мы очень близки к историческому результату.
Если мы победим, то станем первой французской командой, которая завоюет все трофеи. Для меня большая честь работать здесь.
Я чувствую поддержку со стороны президента клуба и всей спортивной команды. Мы все объединились для достижения единой цели.
Мы никогда не думали, что сможем достичь такого уровня." В финале "ПСЖ" встретится с лондонским "Челси". Этот матч состоится в воскресенье.