Messi MLS to‘purarlar reytingida ikkinchi o‘rinda
«Inter Mayami» jamoasining hujumchisi Lionel Messi MLSning eng yaxshi to‘purariga yaqinlashdi va navbatdagi o‘yinda dubllik qayd etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentina futbolchisi «Nyu-Inglend Revolyushn» jamoasi darvozasiga ikki marta zarba berib, «Inter Mayami»ga 2:1 hisobida g‘alaba qozonishda yordam berdi. Messi so‘nggi to‘rtta MLS o‘yinida jami sakkizta gol urdi va to‘rt o‘yinda ketma-ket dubllik ko‘rsatdi.
Ushbu ajoyib natija tufayli 38 yoshli futbolchi chempionatning to‘purarlar reytingida 14 ta gol bilan ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. Ustunlikni esa faqat «Nashvill» jamoasidan ingliz futbolchisi Sem Sarrijg ushlab turibdi, u 16 ta gol urgan.
Yakshanba kuni «Inter Mayami» aynan «Nashvill»ga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 02:30 da boshlanadi.
Ushbu o‘yin MLS chempionatidagi muhim bahslardan biri bo‘lib, tomoshabinlar uchun qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Месси занимает второе место в рейтинге бомбардиров MLS
Нападающий команды «Интер Майами» Лионель Месси приблизился к званию лучшего бомбардира MLS и в следующем матче оформил дубль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинец дважды поразил ворота команды «Нью-Ингленд Революшн», помогая «Интер Майами» одержать победу со счетом 2:1. Месси забил восемь голов в последних четырех матчах MLS и подряд оформил дубль в четырех играх.
Благодаря этому замечательному результату 38-летний футболист поднялся на второе место в рейтинге бомбардиров чемпионата с 14 голами. Лидирует только английский футболист Сем Сарридж из команды «Нэшвилл», который забил 16 голов.
В воскресенье «Интер Майами» сыграет именно против «Нэшвилл». Матч начнется в 02:30 по московскому времени.
Эта игра станет одним из важных поединков в чемпионате MLS и ожидается, что она будет интересной для зрителей.