Osimhennning Napoli-Galatasaray transferi to‘xtab qoldi
Napoli va Galatasaray klublari hujumchi Viktor Osimhenga o‘tish borasidagi muzokaralarda qiyinchiliklarga duch kelishmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiya klubi futbolchi uchun talab qilingan 75 million yevroni bir nechta to‘lovlarga bo‘lib, uzoq muddatga to‘lashga tayyorligini bildirgan. Biroq Napoli jamoasi to‘lovlarning bunday shaklidan mamnun emas edi.
Jurnalist Santi Aunaning xabar berishicha, Napoli rahbariyati Galatasaraydan bank kafolatlari va bir martalik darhol to‘lovni talab qilgan, ammo bu so‘rov qanoatlantirilmagan. Natijada Napoli muzokaralardan voz kechishga majbur bo‘lgan.
Hozirda faqat Saudiya Arabistonining Al-Hilal klubi Viktor Osimhenga 75 million yevroni bir martalik to‘lov sifatida to‘lashga tayyor. Ammo 26 yoshli nigeriyalik futbolchi Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishga qiziqmayapti va Galatasarayga o‘tishni xohlamoqda.
Shu sababli transfer jarayoni murakkablashmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvga erishish uchun qo‘shimcha muzokaralar davom etmoqda.

Трансфер Осимхенна в Наполи-Галатасарай приостановлен
Клубы Наполи и Галатасарай сталкиваются с трудностями в переговорах о переходе нападающего Виктора Осимхена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Турецкий клуб заявил о готовности разбить требуемые 75 миллионов евро на несколько платежей и выплатить их в долгосрочной перспективе. Однако команда Наполи не была довольна такой формой оплаты.
По информации журналиста Санти Ауны, руководство Наполи потребовало от Галатасарая банковские гарантии и единовременный платеж, но этот запрос не был удовлетворен. В результате Наполи пришлось отказаться от переговоров.
В настоящее время только клуб Аль-Хилал из Саудовской Аравии готов выплатить Виктору Осимхену 75 миллионов евро единовременным платежом. Однако 26-летний нигерийский футболист не заинтересован в переходе в Саудовскую Аравию и хочет перейти в Галатасарай.
По этой причине процесс трансфера усложняется. Дополнительные переговоры продолжаются, чтобы достичь соглашения между клубом и футболистом.