Latyshonok: Zenit Syon ustidan 5:2 g‘alaba qozondi
Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Yevgeniy Latyshonok Shveytsariyaning "Syon" jamoasiga qarshi do‘stona uchrashuvdan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Moviy-oq-ko‘k ranglilar" o‘z maydonida 5:2 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda ular o‘yinni to‘liq nazorat qilib, raqib hech qanday xavfli vaziyat yaratmagan.
Ikkinchi bo‘limda esa tarkib o‘zgargan, raqibning ko‘proq hujumlari bo‘lgan. Shunga qaramay, butun o‘yinda "Zenit" ustunlik qilgan.
Bu fikrlarni u "Match TV" telekanalidagi efirda bayon etdi. Keyingi do‘stona o‘yinda Peterburg jamoasi Serbiyaning "Vojvodina" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv 12 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Jamoa muxlislari uchun bu uchrashuv katta qiziqish uyg‘otadi. Zenit o‘zining navbatdagi o‘yinida ham g‘alaba qozonishni maqsad qilgan.

Латышонок: Зенит одержал победу над Сионом со счетом 5:2
Вратарь петербургского "Зенита" Евгений Латышонок высказался после товарищеского матча против швейцарского "Сиона". Об этом сообщает Euro-football.ru.
"Сине-бело-голубые" одержали крупную победу на своем поле со счетом 5:2. По словам вратаря, в первом тайме они полностью контролировали игру, и соперник не создал ни одной опасной ситуации.
Во втором тайме состав изменился, у соперника было больше атак. Тем не менее, на протяжении всей игры "Зенит" доминировал.
Эти мысли он озвучил в эфире телеканала "Матч ТВ". В следующем товарищеском матче петербургская команда выйдет на поле против сербского клуба "Войводина".
Встреча состоится 12 июля, в субботу. Игра начнется в 19:30 по московскому времени.
Для болельщиков команды этот матч вызывает большой интерес. "Зенит" ставит цель одержать победу и в следующем своем матче.