Roman Yejov «Sochi» klubiga qo‘shildi
Sobiq Samarqandning «Qanotlar Sovetlari» jamoasi yarim himoyachisi Roman Yejov Rossiyaning boshqa klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi Rossiya chempionatining yangi ishtirokchisi «Sochi» jamoasiga qo‘shildi. Yejovning yangi jamoasi bilan tuzilgan shartnoma 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Futbolchi yangi jamoada 29-raqam ostida maydonga tushadi. O‘tgan mavsumda Roman Rossiya Premyer-ligasida 21 o‘yinda qatnashdi, ikki samarali uzatma berdi va ikkita sariq kartochka oldi.
Yangi mavsumda «Sochi» jamoasi 19 iyul kuni Moskva «Lokomotiv»iga qarshi safarda o‘yinni boshlaydi. Bu o‘yin jamoaning yangi chempionatdagi birinchi uchrashuvi bo‘ladi.
Roman Yejovning yangi jamoasida faoliyati davomida qanday natijalar ko‘rsatishi muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutilmoqda.

Роман Ежов присоединился к клубу «Сочи»
Бывший полузащитник самаркандской команды «Крылья Советов» Роман Ежов подписал контракт с другим клубом России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист присоединился к новому участнику чемпионата России команде «Сочи». Контракт, подписанный с новой командой Ежова, будет действовать до середины 2028 года.
Футболист будет выступать под номером 29 в новой команде. В прошлом сезоне Роман принял участие в 21 матче Российской Премьер-Лиги, сделал два результативных паса и получил две желтые карточки.
В новом сезоне команда «Сочи» начнет свой путь 19 июля в выездном матче против московского «Локомотива». Этот матч станет первой встречей команды в новом чемпионате.