Karrager PSJ o‘yinini Gvardiola Barselonasi bilan taqqosladi
Sobiq “Liverpul” futbolchisi va hozirda mutaxassis sifatida faoliyat yuritayotgan Jeymi Karrager klub futboli bo‘yicha jahon chempionatining yarim final uchrashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unda “PSJ” va “Real” klublari o‘rtasidagi o‘yinda fransuzlar jamoasi “qirollik” klubi hisobiga 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Mutaxassis ijtimoiy tarmoqlarda “PSJ” jamoasining o‘yini haqida “Ularning o‘yinini tomosha qilish, Gvardiola boshqaruvidagi “Barselona”ni ko‘rishga o‘xshaydi.
Bu jamoaga eng yaxshi maqtov so‘zlarini topa olmayapman”, deb yozdi. Kecha erishilgan g‘alabadan so‘ng, Parijning “PSJ” jamoasi klub futboli bo‘yicha jahon chempionatining finaliga chiqdi.
Ushbu turnir AQShda o‘tkazilmoqda. Yakuniy o‘yinda Luis Enrike boshchiligidagi jamoa Londonning “Chelsi” klubi bilan to‘qnash keladi.

Каррагер сравнил игру ПСЖ с Барселоной Гвардиолы
Бывший футболист «Ливерпуля» и ныне работающий в качестве специалиста Джейми Каррагер высказал свое мнение о полуфинальном матче чемпионата мира по клубному футболу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В нем команда французов «ПСЖ» одержала победу со счетом 4:0 над клубом «Реал». Специалист в социальных сетях написал о игре команды «ПСЖ»: «Смотреть на их игру похоже на то, как видеть «Барселону» под руководством Гвардиолы.
Я не могу найти лучших слов для этой команды». После победы, достигнутой вчера, парижский «ПСЖ» вышел в финал чемпионата мира по клубному футболу.
Этот турнир проходит в США. В финальном матче команда под руководством Луиса Энрике встретится с лондонским клубом «Челси».