Jordan Henderson Ayaksdan ketishi haqida gapirdi
Angliyalik yarim himoyachi Jordan Henderson Amsterdamning "Ayaks" klubidan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar mehnat shartnomasini muddatidan oldin bekor qilishga kelishib oldi. U klub bilan bog‘liq barcha insonlarga katta minnatdorchilik bildirdi.
"Ayaks" safida o‘ynash mening uchun katta sharaf edi. Afsuski, mening jamoada bo‘lgan vaqtimda muxlislarni katta yutuqlar bilan quvontira olmadik.
Ular eng muhim sovrinlarni yana nishonlashga haqlidir. Men ishonamanki, bunday kunlar yaqinda keladi, dedi yarim himoyachi klub rasmiy vakillari orqali.
35 yoshli futbolchi Amsterdam jamoasi safida jami 57 ta o‘yinda maydonga tushdi. Jordan Henderson bitta gol urdi va to‘qqizta assist berdi.
Uning tajribasi va o‘yindagi hissasi jamoa uchun muhim bo‘ldi. "Ayaks" bilan hamkorlik tugashi bilan u yangi imkoniyatlarni izlashga kirishadi.

Джордан Хендерсон поговорил о своем уходе из Аякса
Английский полузащитник Джордан Хендерсон высказался о своем уходе из амстердамского "Аякса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны договорились о досрочном расторжении трудового контракта. Он выразил большую благодарность всем, кто связан с клубом.
Игра за "Аякс" была для меня большой честью. К сожалению, в то время, когда я был в команде, мы не смогли порадовать болельщиков большими достижениями.
Они имеют право снова отмечать самые важные трофеи. Я верю, что такие дни скоро придут, сказал полузащитник через официальных представителей клуба.
35-летний футболист провел в составе амстердамской команды в общей сложности 57 матчей. Джордан Хендерсон забил один гол и отдал девять ассистов.
Его опыт и вклад в игру были важны для команды. С завершением сотрудничества с "Аяксом" он начнет искать новые возможности.