Rossiya Premyer-Ligasi prezidenti Aleksandr Alayev Moskva “Torpedo” jamoasiga nisbatan Rossiya Futbol Ittifoqi Disiplin qo‘mitasining qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Avtozavodchilar” shartnomaviy o‘yinni tashkil etishga urinishda ayblanib, Premyer-Ligadan chetlatildi. Rossiya Premyer-Ligasi matbuot xizmati rahbarining so‘zlariga ko‘ra, Disiplin qo‘mitasi qat’iy, lekin adolatli qaror qabul qilgan.
“Torpedo” ishi kabi murakkab vaziyatlar qat’iy choralar ko‘rishni talab qiladi. Hozircha keyingi mavsumda “Torpedo” o‘rnini qaysi jamoa egallashi ma’lum emas.
Birinchi turda “avtozavodchilar” yana bir Moskva jamoasi – CSKA bilan o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan edi. Bu holat Rossiya futbolida qonuniylik va halollikni ta’minlashga qaratilgan qat’iy choralar zarurligini ko‘rsatadi.

Россия Премьер-Лига исключила "Торпедо"
Президент Российской Премьер-Лиги Александр Алаев прокомментировал решение Дисциплинарного комитета Российского футбольного союза в отношении московской команды “Торпедо”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
“Автозаводцы” были обвинены в попытке организации договорного матча и исключены из Премьер-Лиги. По словам руководителя пресс-службы Российской Премьер-Лиги, Дисциплинарный комитет принял жесткое, но справедливое решение.
Сложные ситуации, подобные делу “Торпедо”, требуют принятия строгих мер. На данный момент не известно, какая команда займет место “Торпедо” в следующем сезоне.
В первом туре “автозаводцы” должны были сыграть с еще одной московской командой – ЦСКА. Эта ситуация показывает необходимость строгих мер, направленных на обеспечение законности и честности в российском футболе.