Smorodskaya: Torpedo o‘rniga Ural o‘ynashi kerak
Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy qo‘mitasi poytaxtning “Torpedo” klubini Premyer-ligadan chetlashtirish qaroriga Moskva “Lokomotiv”ining sobiq prezidenti Olga Smorodskaya o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Torpedoni” Premyer-ligadan chiqarish qarori kutilmagan bo‘ldi. Smorodskaya o‘rniga “Ural” jamoasi o‘ynashi lozimligini ta’kidladi va “Zenit” jamoasining yetarli ekanini aytdi.
“Torpedoning” liga tarkibidan chiqarilishi avvalgi mavsumda “avtozavodchilar” tomonidan kelishilgan o‘yinlar tashkil etishga urinishlari sababli amalga oshirildi. Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumi 18 iyulda boshlanadi.
Dastlabki turda “Torpedo” poytaxtdagi CSKA jamoasi bilan o‘yinni o‘tkazishi kutilgan edi. Ushbu qaror futbol jamiyatida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.

Смородская: Торпедо вместо Урала должно играть
Председатель дисциплинарного комитета Российского футбольного союза, бывший президент московского "Локомотива" Ольга Смородская высказала свое мнение о решении исключить клуб "Торпедо" из Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, решение о выводе "Торпедо" из Премьер-лиги стало неожиданным. Смородская подчеркнула, что вместо "Торпедо" должна играть команда "Урал" и отметила, что команда "Зенит" достаточно сильна.
Исключение "Торпедо" из состава лиги было осуществлено из-за попыток "автозаводчиков" организовать договорные матчи в прошлом сезоне. Новый сезон Российской Премьер-лиги начнется 18 июля.
В первом туре "Торпедо" ожидалось, что проведет матч с командой ЦСКА в столице. Это решение вызвало широкие обсуждения в футбольном сообществе.