Fenerbaxche Marko Asensio uchun 9 mln yevro taklif qildi
PSJ jamoasining yarim himoyachisi Marko Asensio o‘z faoliyatini Turkiya chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, Fenerbaxche klubi futbolchini PSJdan transfer qilish bo‘yicha kelishuvga erishgan. Jurnalist Yag‘iz Sabunquog‘lu xabariga ko‘ra, turk klubi 29 yoshli ispan futbolchisiga yiliga to‘qqiz million yevro maosh taklif qilgan.
Biroq Asensio bu taklifni yetarli deb hisoblamay, maoshni oshirishni so‘ragan. Hozirda tomonlar muzokaralarni davom ettirmoqda.
Marko Asensio 2023-yil yozida Real Madriddan PSJga o‘tgan. U parijliklar safida 47 ta o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urgan va 11 ta golga uzatma bergan.

Фенербахче предложил 9 миллионов евро за Марко Асенсио
Полузащитник ПСЖ Марко Асенсио может продолжить свою карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что клуб Фенербахче достиг соглашения о трансфере футболиста из ПСЖ. По информации журналиста Ягыза Сабункогу, турецкий клуб предложил 29-летнему испанскому футболисту зарплату в 9 миллионов евро в год.
Однако Асенсио не считает это предложение достаточным и попросил увеличить зарплату. В настоящее время стороны продолжают переговоры.
Марко Асенсио перешел из Реала в ПСЖ летом 2023 года. Он провел 47 матчей за парижан, забил 7 голов и отдал 11 голевых передач.