Torpedo chetlashtirildi, RPLda 15 jamoa bo‘lmaydi
Payshanba kuni Rossiya Futbol Ittifoqi intizom qo‘mitasi “Torpedo” klubini Rossiya premer-ligasidan chetlashtirish to‘g‘risida qat’iy qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva klubi bahor oylarida kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanligi uchun jazolandi. Qo‘mita qaroriga ko‘ra, ushbu ishda uchta o‘yin ishtirok etgan.
Endi Rossiya Futbol Ittifoqi ijroiya qo‘mitasi yangi mavsumda premer-liganing o‘n oltinchi ishtirokchisini aniqlashi kerak bo‘ladi. Shu bilan birga, yangi chempionatda jamoalar soni 15 ta bo‘lishi mumkinligi ko‘rib chiqilmaydi.
Bu haqda “Match TV” xabar bermoqda. Rossiya premer-ligasida o‘rin olish uchun asosiy nomzodlar sifatida “Orenburg” va “Ural” klublari ko‘rilmoqda.
“Orenburg” joriy mavsumda premer-ligadan 15-o‘rinda chiqib ketgan bo‘lsa, “Ural” esa ikkinchi divizionda to‘rtinchi o‘rinni egallab, keyingi o‘yinlarda “Ahmat”ga imkoniyatni boy bergan. Hozirda tashkilot ushbu vaziyatni hal qilib, yangi mavsumda qatnashadigan klublar ro‘yxatini yakunlashi kutilmoqda.

Торпедо исключено, в РПЛ не будет 15 команд
В четверг дисциплинарный комитет Российского футбольного союза принял решение об исключении клуба "Торпедо" из Российской премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Московский клуб был наказан за попытку организации договорных матчей весной. По решению комитета в этом деле участвовало три игры.
Теперь Исполнительному комитету Российского футбольного союза необходимо определить шестнадцатого участника премьер-лиги в новом сезоне. При этом не рассматривается возможность, что в новом чемпионате количество команд составит 15.
Об этом сообщает "Матч ТВ". Основными кандидатами на место в Российской премьер-лиге рассматриваются клубы "Оренбург" и "Урал".
"Оренбург" вылетел из премьер-лиги на 15-м месте в текущем сезоне, а "Урал" занял четвертое место во втором дивизионе, упустив возможность сыграть с "Ахматом" в следующих матчах. В настоящее время организация ожидает разрешения данной ситуации и завершения списка клубов, которые будут участвовать в новом сезоне.