Kapello: Allegri Leau qobiliyatiga ishonadi
Yangi «Milan» jamoasi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri portugaliyalik hujumchi Rafael Leau bilan aloqani uzmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aksincha, unga kengroq vakolatlar beriladi, deb hisoblaydi jamoaning sobiq murabbiyi Fabio Kapello. U bu fikrini Italiya nashri La Gazzetta Dello Sport bilan bergan intervyusida bildirgan.
Kapelloning so‘zlariga ko‘ra, Leau hozirda 26 yoshda bo‘lib, sportchi uchun bu o‘sish davri hisoblanadi. Bu paytda u ya o‘zini isbotlashi, yoki hech kim bo‘lib qolishi mumkin.
Allegri esa unga o‘z qobiliyatini to‘liq namoyon etishda yordam berishi lozim. U hujumlarni yakunlashga ko‘proq e’tibor qaratishni tavsiya qiladi, chunki ko‘p hollarda Leau raqib himoyasini yorib o‘tadi, ammo zarbalarida xatolarga yo‘l qo‘yadi.
Shu sababli, unga maxsus mashqlar dasturi kerak bo‘ladi, hatto mashg‘ulotlardan keyin ham alohida mashqlar bajarilishi mumkin. Kapello bu usulni Zlatan Ibrohimovich bilan ham qo‘llaganini ta’kidlaydi.
U Leauning o‘yin sifatida sezilarli darajada o‘sishiga umid bildiradi. Rafael Leau «Milan» jamoasida 2019-yildan buyon faoliyat yuritib kelmoqda.

Капелло: Аллегри верит в способности Леау
Новый главный тренер «Милана» Массимилиано Аллегри не собирается разрывать связь с португальским нападающим Рафаэлем Леау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напротив, ему будут предоставлены более широкие полномочия, считает бывший тренер команды Фабио Капелло. Он высказал это мнение в интервью итальянскому изданию La Gazzetta Dello Sport.
По словам Капелло, Леау сейчас 26 лет, и для спортсмена это период роста. В это время он может либо доказать себя, либо остаться никем.
Аллегри должен помочь ему полностью проявить свои способности. Он рекомендует уделять больше внимания завершению атак, так как во многих случаях Леау прорывается через защиту соперника, но допускает ошибки в ударах.
Поэтому ему понадобится специальная программа упражнений, возможно, даже выполнение отдельных упражнений после тренировок. Капелло подчеркивает, что этот метод он также применял с Златаном Ибрагимовичем.
Он выражает надежду на значительный рост качества игры Леау. Рафаэль Леау выступает за команду «Милан» с 2019 года.