Torpedo hakamga 1,5 million rubl to‘ladi
Ichki ishlar vazirligi rasmiy vakili Irina Volk o‘zining Telegram-kanalida «Torpedo» atrofidagi mojaro haqida muhim ma’lumotlarni taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Rossiya Futbol Ittifoqining intizomiy qo‘mitasi bahor oylarida kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanlik sababli «Torpedo» jamoasini Rossiya Premyer Ligasi tarkibidan chetlashtirdi. Tekshiruv natijasida «Torpedo» va «Kamaz» o‘rtasidagi o‘yinda hakam Bogdan Golovko 1,5 million rubl olgani aniqlangan.
Pul mablag‘lari Moskva klubi rahbarlari tomonidan vositachiga yetkazilgan. Golovko va vositachining uylarida o‘tkazilgan tintuvlarda aloqa vositalari va ish uchun muhim bo‘lgan boshqa buyumlar musodara qilindi.
Hakamga uy qamog‘i, vositachiga esa cheklanmagan harakatga oid kafolatnoma berildi. Hozirda tergov qo‘mitasi ishni davom ettirmoqda.
Shuningdek, intizomiy qo‘mita «Torpedo»ning uchta bahorgi o‘yini bo‘yicha holatlarni ko‘rib chiqib, klubni chetlatdi. Avvalroq, klub rahbarlari Valeriy Skorodumov va Leonid Sobolevga nisbatan hibs choralari qo‘llanilib, ular futbol faoliyatidan mos ravishda 10 va 5 yilga chetlashtirildi.

Торпедо судье заплатила 1,5 миллиона рублей
Официальный представитель Министерства внутренних дел Ирина Волк представила важную информацию о конфликте вокруг «Торпедо» на своем Telegram-канале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, Дисциплинарный комитет Российского футбольного союза отстранил команду «Торпедо» от участия в Российской Премьер-Лиге за попытку организации договорных матчей весной. В результате проверки было установлено, что арбитр Богдан Головко получил 1,5 миллиона рублей за матч между «Торпедо» и «Камазом».
Деньги были переданы посреднику руководителями московского клуба. В ходе обысков в домах Головко и посредника были изъяты средства связи и другие важные для работы предметы.
Арбитру был назначен домашний арест, а посреднику выдана гарантия о неограниченных передвижениях. В настоящее время следственный комитет продолжает работу.
Кроме того, дисциплинарный комитет рассмотрел случаи трех весенних матчей «Торпедо» и отстранил клуб. Ранее меры пресечения были применены к руководителям клуба Валерию Скородумову и Леониду Соболеву, которые были отстранены от футбольной деятельности на 10 и 5 лет соответственно.