Cherdantsev: Premyer Liga uchun o‘yin orqali jamoa tanlanadi
Rossiya Premyer Ligasi yana 15 jamoadan iborat bo‘lib qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Torpedo" jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinishlari sababli yuqori diviziondan chetlatildi. Endi Rossiya Futbol Ittifoqi ijroiya qo‘mitasining yoz davomida ikkinchi marta Premyer Ligaga 16-jamoani aniqlashi lozim.
Aniq nomzodlar sifatida "Orenburg" va "Ural" jamoalari ko‘rilmoqda. Mashhur sharhlovchi Georgiy Cherdantsev 16-jamoani tanlash borasidagi fikrlarini bildirdi.
U fikricha, adolatli qaror sifatida "Orenburg" va "Ural" jamoalari o‘rtasida o‘tkaziladigan o‘yin orqali keyingi qatnashchini aniqlash maqsadga muvofiq bo‘ladi. Cherdantsevning so‘zlariga ko‘ra, ikkala jamoa ham mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda, shuning uchun ular o‘rtasida o‘tkaziladigan o‘yin g‘olibi Rossiya Premyer Ligasi tarkibiga qo‘shilishi kerak.
Rossiya chempionati 18 iyul kuni boshlanadi. Shu kuni Moskva "Dinamo" jamoasi o‘z maydonida "Baltika" bilan bellashadi.
Yangi mavsumda jamoalar o‘rtasidagi kurash qiziqarli va jozibali bo‘lishi kutilmoqda. Premyer Liga tarkibining to‘liq shakllanishi va yangi mavsum boshlanishi muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Черданцев: Для Премьер-лиги команда будет выбрана через игру
Команда "Торпедо" была исключена из высшего дивизиона за попытки организации договорных матчей. Теперь Исполнительному комитету Российского футбольного союза необходимо во второй раз за лето определить 16-ю команду в Премьер-лигу.
В качестве явных кандидатов рассматриваются команды "Оренбург" и "Урал". Известный комментатор Георгий Черданцев высказал свои мысли по поводу выбора 16-й команды.
По его мнению, справедливым решением будет определить следующего участника через матч между командами "Оренбург" и "Урал". По словам Черданцева, обе команды готовятся к сезону, поэтому победитель матча между ними должен войти в состав Российской Премьер-лиги.
Российский чемпионат начнется 18 июля. В этот день московское "Динамо" сыграет на своем поле с "Балтикой".
В новом сезоне ожидается интересная и захватывающая борьба между командами. Полное формирование состава Премьер-лиги и начало нового сезона вызывает большой интерес у болельщиков.