Mashhur sharhlovchi Georgiy Cherdantsev “Torpedo” klubi bilan bog‘liq vaziyat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Futbol Ittifoqi intizomiy qo‘mitasi qarori bilan “Torpedo” jamoasi Rossiya Premer-ligasidan chiqarildi. Buning sababi klub tomonidan kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga urinishlar bo‘lgan.
Cherdantsev “Torpedo”ning boy tarixiga e’tibor qaratdi va bu holatdan afsusda ekanligini bildirdi. U klubning muxlislariga hamdardlik bildirdi, chunki bu jamoani ko‘p avlodlar qo‘llab-quvvatlagan.
Sharhlovchining so‘zlariga ko‘ra, u jamoa Yevrokuboklarda o‘ynagan vaqtlarni eslaydi. Ushbu vaziyatni oddiy holat deb atash qiyin ekanligini ta’kidladi.
Cherdantsev futbol sohasida davlat kompaniyalari yordamidan tashqari, qonuniy chora-tadbirlarni ishlab chiqish zarurligini aytdi. Shuningdek, “Torpedo” muammolari xususiy investitsiyalar bilan bog‘liq birinchi holat emasligini qayd etdi.
Aniqlanishicha, “Torpedo” hakam Golovkoga 1,5 million rubl miqdorida pullar to‘lashi ma’lum bo‘lgan. Bu holat futbol sohasida adolatsizlik va qonun buzilishlariga qarshi kurashish zaruratini yana bir bor ko‘rsatdi.

Черданцев прокомментировал выход «Торпедо»
Известный комментатор Георгий Черданцев высказал свое мнение о ситуации с клубом «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По решению дисциплинарного комитета Российского футбольного союза команда «Торпедо» была исключена из Российской Премьер-лиги. Причиной стали попытки клуба организовать договорные матчи.
Черданцев обратил внимание на богатую историю «Торпедо» и выразил сожаление по поводу этой ситуации. Он выразил соболезнования болельщикам клуба, так как эту команду поддерживали многие поколения.
По словам комментатора, он вспоминает времена, когда команда играла в еврокубках. Он отметил, что назвать эту ситуацию обычной сложно.
Черданцев сказал, что в сфере футбола необходимо разработать законные меры, помимо помощи государственных компаний. Также он отметил, что проблемы «Торпедо» не являются первым случаем, связанным с частными инвестициями.
Стало известно, что «Торпедо» должно было выплатить арбитру Головкову 1,5 миллиона рублей. Этот случай еще раз подчеркнул необходимость борьбы с несправедливостью и нарушениями закона в сфере футбола.