Paulu Barbosa: Alves CSKA uchun muhim kuchayish
Mashhur futbol agenti Paulu Barbosa yaqinda CSKA klubi tomonidan amalga oshirilgan transfer haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CSKA braziliyalik yarim himoyachi Mateus Alves bilan besh yillik shartnoma imzoladi. Barbosa ushbu futbolchini yaxshi bilishini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Alves ko‘p qirrali o‘yinchi bo‘lib, turli pozitsiyalarda maydonga tushishi mumkin. U qanotda ham o‘ynashi, shuningdek, hujumni tashkil etuvchi «o‘n raqam» pozitsiyasida ham samarali harakat qilishi mumkin.
Bu transfer CSKA jamoasi uchun muhim kuchayish hisoblanadi. 20 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda jami 25 o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Asosiy jamoada esa 15 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta golga uzatma amalga oshirdi. Ushbu ma’lumotlar «Match TV» tomonidan taqdim etilgan.

Paulu Barbosa: Alves - важное усиление для ЦСКА
Известный футбольный агент Паулу Барбоза недавно высказался о трансфере, осуществленном клубом ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
ЦСКА подписал пятилетний контракт с бразильским полузащитником Матеусом Алвесом. Барбоза отметил, что хорошо знает этого футболиста.
По его словам, Алвес является универсальным игроком, который может выходить на поле на различных позициях. Он может играть на фланге, а также эффективно действовать на позиции «десятки», организуя атаку.
Этот трансфер считается важным усилением для команды ЦСКА. 20-летний футболист провел в прошлом сезоне 25 матчей во всех турнирах, забив 4 гола и отдав 5 голевых передач.
В основной команде он вышел на поле в 15 матчах и сделал 2 голевые передачи. Эти данные предоставлены «Матч ТВ».