Musayev Jersonning transferini katta deb atadi
Murad Musayev, "Krasnodar" jamoasi bosh murabbiyi, jamoaning ehtimoliy transferlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klub ikki transfer bo‘yicha yakuniy bosqichda turibdi. Musayevning so‘zlariga ko‘ra, katta transfer sifatida Jersonning "Zenit"ga 25 million evroga o‘tishi hisoblanadi.
"Biz esa biroz kamtarroq harakat qilyapmiz", dedi u. Yozgi transferlar mavsumida "Krasnodar" fransuz "Oser" klubida o‘ynagan braziliyalik himoyachi Jubal bilan shartnoma imzoladi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, jamoa Fransiya chempionatining eng yaxshi yordamchisi hisoblangan Gaetan Perrenga qiziqish bildirayotganligi ma’lum bo‘ldi. Bundan tashqari, Musayev jamoadagi mustaqilligi haqida ham o‘z munosabatini bildirib o‘tgan.
U o‘zining jamoani boshqarishda erkinligiga ijobiy baho berdi va kelgusida ham shunday davom etishini ta’kidladi. Musayevning bu fikrlari jamoa ichidagi ishonch va barqarorlikni ta’minlashga qaratilganligini ko‘rsatadi.

Мусаев назвал трансфер Джерсона большим
Мурад Мусаев, главный тренер команды "Краснодар", высказал мнение о возможных трансферах команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб находится на завершающей стадии по двум трансферам. По словам Мусаева, большим трансфером считается переход Джерсона в "Зенит" за 25 миллионов евро.
"Мы же действуем немного скромнее", - сказал он. В летний трансферный период "Краснодар" подписал контракт с бразильским защитником Жубалом, который играл в французском клубе "Осер".
Согласно последней информации, команда проявляет интерес к Гаэтану Перрену, который считается лучшим ассистентом чемпионата Франции. Кроме того, Мусаев также высказал свое мнение о независимости команды.
Он положительно оценил свою свободу в управлении командой и подчеркнул, что это должно продолжаться и в будущем. Мысли Мусаева показывают, что они направлены на обеспечение доверия и стабильности внутри команды.