Musayev: Kordoba Spartakga o‘tishni istamadi
Krasnodar jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev mavsum davomida hujumchi Jon Kordobani saqlab qolish qanday amalga oshirilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva Spartak klubi kolumbiyalik futbolchini sotib olish bo‘yicha aniq taklif bilan chiqqan, ammo hujumchi o‘zi qolishni afzal ko‘rgan. Musayevning ta’kidlashicha, Kordoba Spartakga o‘tmagan, chunki uni jamoa yollashga ko‘ndira olmadi, balki futbolchi o‘zi bormaslikka qaror qilgan.
2024/2025 yilgi mavsumda Kordoba Rossiya chempionati va Kubogida jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi. Kolumbiyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Мусаев: Кордоба не хотел переходить в Спартак
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев рассказал, как удалось сохранить нападающего Хона Кордобу в течение сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Москва Спартак сделал конкретное предложение по покупке колумбийского футболиста, но сам нападающий предпочел остаться. По словам Мусаева, Кордоба не перешел в Спартак, потому что команда не смогла его убедить, а сам футболист решил не уходить.
В сезоне 2024/2025 Кордоба провел 30 матчей в чемпионате России и Кубке, забив 13 голов и отдав 7 голевых передач. Действующий контракт колумбийского футболиста рассчитан до 30 июня 2027 года.