Sobiq poytaxt Spartak jamoasi egasi Andrey Chervichenko Lokomotiv yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning Yevropaning kuchli klublariga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar futbolchi yuqori darajaga javob bersa, masalan Real yoki Barselona kabi klublarga o‘tishi mumkin. Biroq, Chervichenko fikricha, hozircha Batrakov aynan shunday darajaga mos kelmaydi.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli Batrakov Rossiya chempionati va Kubogi doirasida jami 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi. Shuningdek, 2024/25 yilgi Rossiya chempionati yakunlariga ko‘ra, Batrakov eng yaxshi yosh futbolchi deb topildi.
Bu natijalar uning kelajakda yanada rivojlanishi uchun yaxshi asos bo‘lib xizmat qiladi. Futbolchi o‘z qobiliyatini oshirishda davom etsa, kelajakda yuqori darajadagi klublarga o‘tishi ehtimoli mavjud.

Червиченко: Батков еще не на уровне Барселоны
Бывший владелец московского Спартака Андрей Червиченко высказал мнение о том, что полузащитник Локомотива Алексей Батраков может перейти в сильные клубы Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если футболист соответствует высокому уровню, он может перейти в такие клубы, как Реал или Барселона. Однако, по мнению Червиченко, пока Батраков не соответствует такому уровню.
В прошлом сезоне 20-летний Батраков провел 37 матчей в рамках чемпионата и Кубка России, забив 15 голов и отдав 10 голевых передач. Также по итогам чемпионата России 2024/25 Батраков был признан лучшим молодым футболистом.
Эти результаты служат хорошей основой для его дальнейшего развития. Если футболист продолжит повышать свои способности, в будущем у него есть вероятность перейти в клубы высокого уровня.