Futbol klubi Orenburg keyingi mavsumda Rossiya Premer-ligasida ishtirok etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Rossiya futbol uyushmasining rasmiy Telegram kanali xabar berdi. Avvalroq, Moskva shahridagi Torpedo klubi Premer-ligadan chetlatilgani ma’lum qilingan edi.
Ushbu klub kelishilgan o‘yinlarni tashkil etishga uringanligi sababli bu qaror qabul qilindi. Rossiya futbol uyushmasining ijroiya qo‘mitasi 11 iyul kuni bo‘lib o‘tgan yig‘ilishida Torpedoni Orenburg bilan almashtirishga qaror qildi.
O‘tgan mavsumda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi Orenburg jamoasi liganing 15-o‘rnida joylashib, to‘g‘ridan-to‘g‘ri elit divizionni tark etgan edi. Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi.
Shu kuni Dinamo jamoasi Baltika bilan o‘yin o‘tkazadi. Yangi mavsumda Orenburg jamoasidan yaxshi natijalar kutish mumkin.

Оренбург вернулся в Российскую Премьер-Лигу
Футбольный клуб Оренбург примет участие в Российской Премьер-Лиге в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный Telegram-канал Российского футбольного союза. Ранее стало известно, что московский клуб Торпедо был исключен из Премьер-Лиги.
Это решение было принято из-за попыток клуба организовать договорные матчи. Исполнительный комитет Российского футбольного союза решил заменить Торпедо на Оренбург на заседании, которое состоялось 11 июля.
В прошлом сезоне команда Оренбурга под руководством Владимира Слишковича заняла 15-е место в лиге и напрямую покинула элитный дивизион. Новый сезон Российского чемпионата начнется 18 июля.
В этот день команда Динамо проведет матч с Балтикой. В новом сезоне от команды Оренбург можно ожидать хороших результатов.