Torpedo soxta o‘yinlar sabab birinchi ligaga tushirildi
Torpedo jamoasi Rossiya chempionatining birinchi divizionidan chetlashtirildi, chunki ular bahor oylarida soxta o‘yinlarni tashkil qilishga uringanlikda ayblandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli, Torpedoning o‘rniga Orenburg jamoasi yuqori ligaga qayta qo‘shildi. Orenburg oldingi mavsumda 15-o‘rinni egallab, pastki ligaga tushib qolgan edi.
Torpedo esa Rossiyaning ikkinchi darajali PARI ligasida ishtirok etadi. Bu qaror Rossiya futbol federatsiyasi ijroiya qo‘mitasining yig‘ilishida qabul qilindi.
Shu yig‘ilishda Orenburg jamoasining yana yuqori ligaga qaytishi ham tasdiqlandi. Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyul kuni boshlanadi.
Birinchi turda Dinamo va Baltika jamoalari o‘yin o‘tkazadi. Yangi mavsumda jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etib, yuqori o‘rinlar uchun kurash olib boradi.

Торпедо вылетело в первую лигу из-за фальшивых игр
Команда Торпедо была исключена из первого дивизиона чемпионата России, так как была обвинена в попытке организации договорных матчей весной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим команда Оренбург вернулась в высшую лигу вместо Торпедо. Оренбург занял 15-е место в прошлом сезоне и вылетел в низшую лигу.
Торпедо же будет участвовать во втором дивизионе PARI лиги России. Это решение было принято на заседании исполкома футбольной федерации России.
На этом заседании также было подтверждено возвращение команды Оренбург в высшую лигу. Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля.
В первом туре сыграют команды Динамо и Балтика. В новом сезоне команды будут демонстрировать свои силы и бороться за высокие места.
Эти изменения являются важными мерами, направленными на обеспечение справедливости и дисциплины в российском футболе.