Bulykin Orenburgning Premer-ligaga qaytishini qo‘llab quvvatladi
Rossiya Premer-ligasida "Orenburg" jamoasi "Torpedo" jamoasining o‘rnini egalladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Torpedo" jamoasi kelishilgan o‘yinlarni tashkil qilishga uringanlik uchun musobaqadan chetlatilgan edi. Ushbu holat bo‘yicha taniqli sobiq futbolchi Dmitriy Bulykin fikr bildirdi.
U Rossiya Futbol Ittifoqining qaroriga ishonch bildiradi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, agar Rossiya Futbol Ittifoqi bunday qaror qabul qilgan bo‘lsa, demak ular bu masalani yaxshilab o‘ylab, barcha tomonlar bilan suhbatlashgan va eng yaxshi qarorni topgan.
Unga ko‘ra, Futbol Ittifoqi oddiy muxlisga nisbatan ko‘proq ma’lumot va tafsilotlarga ega. Shuning uchun u bu qarorga to‘liq ishonadi.
Shuningdek, Bulykin Rossiya Futbol Ittifoqi rus futboliga zarar keltirmasligini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, "Orenburg" jamoasi bahor mavsumida Premer-ligada 15-o‘rinni egallab, ligadan tushib ketgandi.
Hozir esa Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa yana Premer-ligaga qaytdi. "Torpedo" esa jazodan so‘ng Pari ligasida, ya’ni ikkinchi darajali divizionda o‘ynaydi.

Булыкин поддержал возвращение Оренбурга в Премьер-лигу
Команда "Оренбург" заняла место команды "Торпедо" в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Торпедо" была дисквалифицирована за попытку организации договорных матчей. По этому поводу высказался известный бывший футболист Дмитрий Булыкин.
Он выражает доверие к решению Российского Футбольного Союза. По словам Булыкина, если Российский Футбольный Союз принял такое решение, значит, они хорошо обдумали этот вопрос, поговорили со всеми сторонами и нашли наилучшее решение.
По его мнению, Футбольный Союз располагает большей информацией и деталями по сравнению с обычным болельщиком. Поэтому он полностью доверяет этому решению.
Также Булыкин отметил, что Российский Футбольный Союз не причинит вреда русскому футболу. Напоминаем, что команда "Оренбург" заняла 15-е место в весеннем сезоне Премьер-лиги и вылетела из лиги.
Теперь команда под руководством Владимира Слишковича снова вернулась в Премьер-лигу. "Торпедо", в свою очередь, после наказания будет играть в Пари Лиге, то есть во втором дивизионе.