Bubnov: PSJ o‘yinini tushunish qiyin kechmoqda
Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Bubnov fransuzning "PSJ" jamoasining o‘yinini kuzatish uning uchun qiyin kechayotganini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, o‘yinni boshlaganda, u Vitinyani qidirmoqchi bo‘ladi, lekin u har joyda ko‘rinadi. Jamoa uning ishtirokisiz hujumni rivojlantira olmaydi, ular unga pas bermaguncha yoki undan to‘p olib qo‘ymaguncha oldinga siljiy olmaydi.
Bubnovning fikricha, Vitinya juda noyob va yashirin yulduzdir, uning darajasi juda yuqori. Shu bilan birga, joriy mavsumda "PSJ" bosh murabbiyi Luis Enrike rahbarligida Fransiya chempioni bo‘ldi, Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘ldi, shuningdek, mamlakat Kubogi va Superkubogida ham g‘alaba qozondi.
2025 yil 13 iyulda "PSJ" Jahon klub chempionati finalida Angliyaning "Chelsi" jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikki kuchli jamoa o‘zaro raqobatlashadi.

Бубнов: ПСЖ игру трудно понять
Бывший футболист "Спартака" Александр Бубнов объяснил, что ему трудно следить за игрой французской команды "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что, начиная игру, он хочет искать Витинью, но тот виден повсюду. Команда не может развивать атаку без его участия, они не могут продвинуться вперед, пока не передадут ему мяч или не отберут его.
По мнению Бубнова, Витинья - это очень уникальная и скрытая звезда, его уровень очень высок. При этом в текущем сезоне "ПСЖ" под руководством главного тренера Луиса Энрике стал чемпионом Франции, выиграл Лигу чемпионов, а также завоевал Кубок страны и Суперкубок.
13 июля 2025 года "ПСЖ" выйдет на поле в финале Чемпионата мира клубов против английской команды "Челси". Эта игра ожидается с большим интересом, так как две сильные команды будут соперничать друг с другом.