Krasnodar jamoasi kapitanı va Armaniston terma jamoasi o‘yinchisi Eduard Spertsyan Angliyaning Chempionship ligasida ishtirok etuvchi Southgempton klubiga o‘tishdan bosh tortdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ichki manba Ivan Karpov o‘zining Telegram kanalida ma’lum qildi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, ingliz klubi transfer masalasini muhokama qilish uchun Krasnodar rahbariyati bilan bog‘lanishga uringan emas, chunki Spertsyanning rad javobi aniq va qat’iy edi.
Spertsyan Krasnodar akademiyasida tarbiyalangan. O‘tgan mavsumda, Krasnodar jamoasi Rossiya Premyer Ligasi chempionligini qo‘lga kiritgan mavsumda, yarim himoyachi 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Avvalroq klub Spertsyanni qiziqarli takliflar bo‘lsa, sotishga tayyor ekanligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining hozirgi bozor qiymati 25 million yevroga teng.

Эдуард Сперцян отклонил предложение Саутгемптона
Капитан команды Краснодар и игрок сборной Армении Эдуард Спертсян отказался от перехода в клуб Саутгемптон, который участвует в чемпионате Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом внутренний источник Иван Карпов сообщил в своем Telegram-канале. По данным источника, английский клуб не пытался связаться с руководством Краснодара для обсуждения трансфера, так как ответ Спертсяна был ясным и категоричным.
Спертсян воспитанник академии Краснодара. В прошлом сезоне, когда команда Краснодар завоевала чемпионство в Российской Премьер-Лиге, полузащитник провел 28 матчей, забил 11 голов и сделал 6 результативных передач.
Ранее появлялись сообщения о том, что клуб готов продать Спертсяна, если поступят интересные предложения. По данным портала Transfermarkt, текущая рыночная стоимость футболиста составляет 25 миллионов евро.