Chelestini Rossiya Superkubogi o‘yini haqida fikr bildirdi
Moskvadagi CSKA jamoasining yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestini Rossiya Superkubogi doirasida bo‘lib o‘tadigan Krasnodar jamoasi bilan o‘yin haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chelestini uchun bu birinchi Superkubok bo‘lib, u oldin o‘yinchi va murabbiy sifatida ko‘plab final o‘yinlarida ishtirok etganini ta’kidladi. U birinchi turnirda sifatli o‘yin ko‘rsatish va g‘alaba qozonish uning uchun juda muhim ekanligini aytdi.
Shuningdek, bosh murabbiy jamoa yig‘inlarini samarali o‘tkazganini va raqibni puxta o‘rganganini qo‘shimcha qildi. Superkubok o‘yini 12 iyul kuni, Tatariston poytaxtidagi Ak Bars Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. CSKA jamoasi amaldagi Rossiya Premyer Ligasi chempioni Krasnodar bilan kuch sinashadi.
Bu o‘yin murabbiy va futbolchilar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoa o‘z kuchini namoyish etishga intiladi.

Челестини высказал мнение о матче за Суперкубок России
Новый главный тренер московского ЦСКА Фабио Челестини высказал свои мысли о предстоящем матче за Суперкубок России с командой Краснодар. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для Челестини это будет первый Суперкубок, и он отметил, что ранее участвовал во многих финальных матчах в качестве игрока и тренера. Он сказал, что для него очень важно показать качественную игру и одержать победу в первом турнире.
Также главный тренер добавил, что эффективно провел сборы команды и тщательно изучил соперника. Матч за Суперкубок пройдет 12 июля на стадионе Ак Барс Арена в столице Татарстана.
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Команда ЦСКА будет сражаться с действующим чемпионом Российской Премьер-Лиги Краснодаром.
Этот матч имеет большое значение для тренера и футболистов, и команда стремится продемонстрировать свои силы.