Napoli prezidenti Konte uchun yangi transferlar haqida gapirdi
Napoli klubi prezidenti Aurelio de Laurentiis jamoa tarkibini kuchaytirishni e’lon qildi, bu esa bosh murabbiy Antonio Konteni quvontirganiga shubha yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
De Laurentiisning so‘zlariga ko‘ra, Konte ajoyib murabbiy bo‘lib, hozirgi vaqtda jamoada eng yaxshi murabbiy hisoblanadi. U hali ham klubda faoliyat yuritmoqda va klub uni saqlab qolishni rejalashtirmoqda.
Yaqinda Napoli jamoasiga ko‘plab yangi futbolchilar qo‘shilishi kutilmoqda. O‘tgan bahorda Napoli Italiya chempioni bo‘ldi.
Garchi jamoa chempionlikni qo‘lga kiritgan bo‘lsa-da, Antonio Konte klubi tark etishi mumkin edi. Biroq, klub prezidenti bilan bo‘lgan suhbatdan so‘ng, mutaxassis jamoada qolishga qaror qildi.
Keyingi Italiya chempionati avgust oyining ikkinchi yarmida boshlanadi. Klub va murabbiy yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda hamda yangi transferlar bilan kuchayishni maqsad qilgan.

Президент Наполи поговорил о новых трансферах для Конте
Президент клуба Наполи Aurelio de Laurentiis объявил о усилении состава команды, что, безусловно, обрадовало главного тренера Антонио Конте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам де Лаурентиса, Конте является отличным тренером и в настоящее время считается лучшим тренером в команде. Он по-прежнему активно работает в клубе, и клуб планирует его сохранить.
В ближайшее время ожидается, что в команду Наполи присоединится множество новых футболистов. Прошлой весной Наполи стал чемпионом Италии.
Хотя команда завоевала чемпионство, Антонио Конте мог покинуть клуб. Однако после разговора с президентом клуба специалист решил остаться в команде.
Следующий чемпионат Италии начнется во второй половине августа. Клуб и тренер готовятся к новому сезону и ставят цель усилиться новыми трансферами.