Spertsyan: Chempionlik fikri ortda qoldi
Krasnodar jamoasining sardori va kapitan Eduard Spertsyan chempionlik unvoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning jamoasi o‘tgan mavsum oxirida o‘z tarixida birinchi bor Rossiya Premer Ligasida chempionlikni qo‘lga kiritdi. Bu yutuq jamoa uchun katta muvaffaqiyat bo‘ldi va ko‘p yillik mehnat samarasidir.
Spertsyan «Match TV»ga bergan intervyusida, bu g‘oyalar endi orqada qolganini, ular yangi maqsadlar sari intilayotganini aytdi. Jamoa yangi mavsumda Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritishni istaydi, chunki Krasnodar tarixida hali bu sovrin yo‘q.
U yangi vazifalar va g‘alabalar uchun tayyor ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, Krasnodar Premer Liga turnir jadvalida Zenitni bir ochko bilan ortda qoldirganini eslatib o‘tish lozim.
12 iyul, shanba kuni, Krasnodar jamoasi klub tarixidagi ikkinchi muhim sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Ular Kazanda bo‘lib o‘tadigan Superkubok o‘yinida Moskva CSKA jamoasi bilan kuch sinashadi.
CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Celestini rahbarligida maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, yangi mavsum oldidan o‘z kuchlarini namoyish etish imkoniyatidir.

Spertsyan: Мысли о чемпионстве остались позади
Капитан команды Краснодар Эдуард Спертсян высказал свое мнение о чемпионском титуле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их команда в конце прошлого сезона впервые в своей истории завоевала чемпионство в Российской Премьер-Лиге. Это достижение стало большим успехом для команды и результатом многолетнего труда.
Спертсян в интервью «Матч ТВ» сказал, что эти идеи теперь остались позади, и они стремятся к новым целям. Команда хочет завоевать Кубок России в новом сезоне, так как в истории Краснодара этого трофея еще нет.
Он подчеркнул, что готов к новым задачам и победам. Также стоит отметить, что Краснодар обошел Зенит в турнирной таблице Премьер-Лиги на одно очко.
В субботу, 12 июля, команда Краснодар получит возможность завоевать второй важный трофей в истории клуба. Они будут сражаться с московским ЦСКА в матче за Суперкубок, который пройдет в Казани.
Команда ЦСКА выйдет на поле под руководством главного тренера Фабио Челестини. Этот матч имеет большое значение для команд и является возможностью продемонстрировать свои силы перед новым сезоном.