Medvedev: Renan yangi klubda o‘ynaydi
Aleksandr Medvedev, «Zenit» jamoasining boshqaruv raisi, himoyachi Robert Renan haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedevdan 21 yoshli futbolchining kelajagi qanday bo‘lishi haqida so‘raldi. Unga ko‘ra, Renanning kelajagi boshqa klubda davom etadi.
2024/2025 yilgi mavsumda Robert Renan Saudiya Arabistonining «Al-Shabab» klubida ijarada o‘ynadi. Mashhur Transfermarkt sayti braziliyalik himoyachining qiymatini 7,5 million yevroga baholaydi.
«Zenit» safida Renan 18 ta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist qayd etolmadi. Premyer-liganing boshlang‘ich turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yinda jamoalar o‘zaro kuch sinashadi va mavsumdagi dastlabki muhim bosqichlardan biri hisoblanadi.
Medvedevning aytishicha, Renanning boshqa klubda faoliyatini davom ettirishi uning professional rivojlanishi uchun muhimdir. Shuningdek, «Zenit» jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda davom etmoqda.

Медведев: Ренан будет играть в новом клубе
Александр Медведев, председатель правления команды «Зенит», ответил на вопрос о защитнике Роберте Ренане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
У Медведева спросили, каким будет будущее 21-летнего футболиста. По его словам, будущее Ренана будет продолжаться в другом клубе.
В сезоне 2024/2025 Роберт Ренан играл в аренде в клубе Саудовской Аравии «Аль-Шабаб». Известный сайт Transfermarkt оценивает бразильского защитника в 7,5 миллиона евро.
В составе «Зенита» Ренан вышел на поле в 18 матчах, но не смог забить гол или сделать ассист. В стартовом туре Премьер-лиги «Зенит» примет команду «Ростов» на своем поле.
Матч состоится 20 июля, в воскресенье. В этой игре команды будут соревноваться друг с другом, и это один из первых важных этапов сезона.
По словам Медведева, продолжение карьеры Ренана в другом клубе важно для его профессионального развития. Также команда «Зенит» продолжает подготовку к новому сезону.