Mostovoy: Spartak transferlarida xavotir yo‘q
Mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy “Spartak” jamoasining tarkibini kuchaytirish ishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq “Selta” o‘yinchisining so‘zlariga ko‘ra, “qizil-oq” jamoaning transfer oynasida hali ko‘p vaqti bor. Mostovoy “Spartak” yozgi transfer oynasida faol emasligi haqida tashvishlanmaslik kerakligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, sentyabrgacha vaqt yetarli va yangi futbolchilar bilan muzokaralar 100 foiz davom etmoqda. Jamoada yangi o‘yinchilar bilan bog‘liq muammolar bo‘lmaydi, chunki mablag‘ yetarli.
Yangi mavsumning birinchi turida “Spartak” Makhachqaladagi “Dinamo” klubini qabul qiladi. O‘yin 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida “Spartak” to‘rtinchi o‘rinni egallagan. Shu bilan birga, jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich bilan shartnomani yangilaganini ma’lum qilgan.
Bu qaror jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi. “Spartak”ning yangi tarkibi va murabbiylik shtabi jamoani yanada kuchaytirishga qaratilgan.
Transferlar jarayoni davom etmoqda va muxlislar kelasi o‘yinlarda jamoaning yangi yuzini ko‘rishlarini kutishmoqda.

Mostovoy: В трансферах Спартака нет поводов для беспокойства
Знаменитый футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о работе по усилению состава команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам бывшего игрока «Сельты», у «красно-белых» еще много времени в трансферном окне. Мостовой отметил, что не стоит беспокоиться о том, что «Спартак» не активен в летнем трансферном окне.
По его словам, времени до сентября достаточно, и переговоры с новыми футболистами продолжаются на 100 процентов. В команде не будет проблем с новыми игроками, так как средств достаточно.
В первом туре нового сезона «Спартак» примет клуб «Динамо» из Махачкалы. Игра состоится 19 июля, в субботу.
В прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в Российской Премьер-Лиге. При этом стало известно, что команда продлила контракт с главным тренером Деяном Станковичем.
Это решение считается важным для будущих успехов команды. Новый состав «Спартака» и тренерский штаб направлены на дальнейшее усиление команды.