Moskva CSKA jamoasi va sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov «Orenburg» jamoasining Rossiya Premer-ligasiga qaytishini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, «Orenburg» oxirgi mavsumda ham Premer-ligada ishtirok etgan. «Torpedo» jamoasini kim bilan almashtirish kerak edi?
Bu qaror to‘g‘ri va mantiqiy. «Orenburg» shahri sport rivojiga katta e’tibor qaratadigan yaxshi shahar hisoblanadi, dedi Ponomaryov.
Eslatib o‘tamiz, «Orenburg» jamoasi «Torpedo» o‘rnini egalladi, chunki «Torpedo» jamoasi yangi mavsum boshlanishidan bir necha kun oldin futbol hakamlariga ta’sir o‘tkazish bilan bog‘liq mojarolar tufayli Premer-ligadan chetlashtirilgan edi. O‘tgan mavsumda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi «Orenburg» jamoasi Premer-ligada 15-o‘rinni egallagan.
Bu voqealar Rossiya futbolining adolatliligi va tartib-intizomini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan choralar sifatida ko‘rilmoqda. Shuningdek, «Orenburg»ning yuqori ligaga qaytishi mintaqaviy futbolni rivojlantirish uchun muhim qadam hisoblanadi.

Пономарёв: Возвращение Оренбурга в Премьер-лигу — нормальное явление
Бывший футболист московского ЦСКА и сборной СССР Владимир Пономарев оценил возвращение команды «Оренбург» в Российскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что «Оренбург» также участвовал в Премьер-Лиге в прошлом сезоне. «С кем нужно было заменить команду «Торпедо»?
Это решение правильное и логичное. Город «Оренбург» считается хорошим городом, который уделяет большое внимание развитию спорта, — сказал Пономарев.
Напомним, что команда «Оренбург» заняла место «Торпедо», так как команда «Торпедо» была исключена из Премьер-Лиги из-за скандалов, связанных с влиянием на футбольных судей за несколько дней до начала нового сезона. В прошлом сезоне команда «Оренбург» под руководством Владимира Слишковича заняла 15-е место в Премьер-Лиге.
Эти события рассматриваются как меры, направленные на обеспечение справедливости и порядка в российском футболе. Также возвращение «Оренбурга» в высшую лигу является важным шагом для развития регионального футбола.