Chervichenko: Krasnodar hozir CSKAdan kuchliroq
Sobiq Moskva "Spartak"ining yuqori darajadagi menejeri Andrey Chervichenko Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasida bo‘lib o‘tadigan "Krasnodar" va CSKA o‘rtasidagi o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi kubok o‘yini, ya’ni "Rostov"ga qarshi o‘tkazilgan bahs natijasiga e’tibor qaratib, CSKA jamoasida muammolar borligini ta’kidladi. Chervichenko fikricha, "Krasnodar" joriy vaqtda raqibidan kuchliroq hisoblanadi va u "buzoq" deb ataluvchi jamoani qo‘llab-quvvatlashini bildirdi.
Shuningdek, u "Krasnodar" joriy mavsumda Rossiya chempioni maqomida bo‘lib, Superkubok uchun o‘ynashini qayd etdi. CSKA esa Rossiya kubogining amaldagi egasi va so‘nggi mavsumda Rossiya premer-ligasida bronza medali sohibi sifatida maydonga chiqadi.
Ushbu muhim o‘yin 12 iyul kuni Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi. Chervichenko o‘yinning qiziqarli va raqobatbardosh kechishiga umid bildirdi.
Ushbu bahs futbol ixlosmandlari uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoalarning hozirgi tayyorgarlik darajasini ko‘rsatadi.

Червиченко: Краснодар сейчас сильнее ЦСКА
Бывший высокопрофильный менеджер московского "Спартака" Андрей Червиченко прокомментировал матч между "Краснодаром" и ЦСКА, который пройдет в рамках Российского Суперкубка OLIMPBET. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обратил внимание на результаты последнего кубкового матча, а именно на игру против "Ростова", подчеркнув, что у команды ЦСКА есть проблемы. По мнению Червиченко, "Краснодар" в настоящее время сильнее своего соперника, и он заявил о поддержке команды, которую называют "бычком".
Также он отметил, что "Краснодар" в этом сезоне будет выступать в качестве чемпиона России и играть за Суперкубок. ЦСКА же является действующим обладателем Кубка России и выйдет на поле в качестве бронзового призера последнего сезона Российской Премьер-лиги.
Этот важный матч пройдет 12 июля в Казани. Червиченко выразил надежду на интересную и конкурентоспособную игру.
Этот поединок имеет большое значение для футбольных болельщиков и покажет текущий уровень подготовки команд.