Rostovda Maksim Muxin uchun kim kurashmoqda aniqlandi
«Rostov» jamoasida Moskva shahrining CSKA klubidan yarim himoyachi Maksim Muxinning ijaraga berilishi uchun kim kurashayotgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport-Express nashrining xabariga ko‘ra, bu ishda asosiy murabbiy Jonatan Alba faol ishtirok etmoqda. Muxinning agenti Vladimir Kuzmichyovning ta’kidlashicha, murabbiy Maksimni jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri sifatida ko‘radi va bu juda qimmatga tengdir.
Eslatib o‘tish joizki, Maksim Muxin o‘tgan mavsumda CSKA safida faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan. 2023 yil kuzidan boshlab yosh futbolchi tizzasining kesilgan bog‘lamlari jarohatidan uzoq muddat davomida tiklanmoqda.
Shu sababli uning maydonga qaytishi kechikdi va hozirda u to‘liq sog‘ayish jarayonida. Jamoa va murabbiylar Maksimdan katta umidlar bog‘lagan holda uning tez orada faoliyatini davom ettirishini kutmoqda.

В Ростове определили, кто борется за Максима Мухина
В команде «Ростов» стало известно, кто борется за аренду полузащитника Максима Мухина из московского клуба ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport-Express, в этом деле активно участвует главный тренер Жонатан Альба. Агент Мухина Владимир Кузьмичёв отметил, что тренер видит Максима одним из основных игроков команды, и это стоит довольно дорого.
Стоит напомнить, что Максим Мухин в прошлом сезоне провел на поле только один матч за ЦСКА. С осени 2023 года молодой футболист долго восстанавливается после травмы разорванных связок колена.
По этой причине его возвращение на поле задерживается, и в настоящее время он находится на этапе полного выздоровления. Команда и тренеры возлагают большие надежды на Максима, ожидая, что он скоро продолжит свою карьеру.