Ponomaryov Rossiya Superkubogi haqida fikr bildirdi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va poytaxtning CSKA jamoasi sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov Rossiya OLIMPBET Superkubogi musobaqasi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, 12 iyul kuni trofey uchun "Krasnodar" va CSKA jamoalari kuch sinashadi. O‘yin Qozon shahrida bo‘lib o‘tadi.
Ponomaryov yozgi do‘stlik o‘yinlarida CSKA jamoasining o‘yinini ko‘rganini aytdi. Ular o‘yinda yaxshi taassurot qoldirgani bilan himoyada yetarlicha harakat qilmaganliklarini ta’kidladi.
"Krasnodar" jamoasini ko‘rmagan bo‘lsa-da, ularning holati yaxshi ekanligiga ishonch bildiradi. Sobiq futbolchi jamoalarning g‘alaba imkoniyatlarini teng deb baholadi.
Bundan tashqari, "Krasnodar" hali Superkubokni qo‘lga kiritmagan, CSKA esa 7 marta g‘olib chiqqan. Shu bilan birga, Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi 9 bor musobaqa chempioni bo‘lgan.
Ponomaryovning fikricha, bu o‘yin qiziqarli kechadi va har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini namoyish etadi. Superkubok musobaqasi Rossiya futbolining muhim voqealaridan biri hisoblanadi va har yili katta e’tibor bilan kuzatiladi.

Пономарёв высказался о Суперкубке России
Бывший игрок сборной СССР и московского ЦСКА Владимир Пономарёв высказал свои мысли о турнире OLIMPBET Суперкубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что 12 июля за трофей будут бороться команды "Краснодар" и ЦСКА. Игра пройдет в Казани.
Пономарёв сказал, что видел игру команды ЦСКА в летних товарищеских матчах. Он подчеркнул, что, хотя они произвели хорошее впечатление в игре, в защите действовали недостаточно активно.
Хотя он не видел команду "Краснодар", он уверен, что у них хорошее состояние. Бывший футболист оценил шансы команд на победу как равные.
Кроме того, "Краснодар" ещё не завоевывал Суперкубок, а ЦСКА выигрывал его 7 раз. При этом команда "Зенит" из Санкт-Петербурга становилась чемпионом турнира 9 раз.
По мнению Пономарёва, игра будет интересной, и обе команды продемонстрируют свои возможности. Турнир Суперкубка считается одним из важных событий в российском футболе и ежегодно привлекает большое внимание.