Toshkentning CSKA jamoasida 2010 yildan 2024 yilgacha himoyachi sifatida ishlab kelgan Kirill Nababkin sobiq jamoadoshlaridan kimni eng hayratlanarli deb bilishini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Vagner Lavni tilga oldi. Nababkin so‘zlariga ko‘ra, Vagner doimo tinch va xotirjam bo‘ladi.
U o‘yindan oldin yoki mashg‘ulotga chiqqanda hamma futbolchilarni yig‘ib, muhim vazifalarni bajarishni boshlaydi va gollar uradi. Vagner Lav 2004 yildan 2013 yilgacha, kichik tanaffuslar bilan, CSKA safida o‘ynagan.
U jamoa uchun jami 259 o‘yin o‘tkazib, 53 ta gol urgan va 40 ta samarali uzatmani amalga oshirgan. Shuningdek, u UEFA Kubogini va boshqa ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan.
Nababkinning so‘zlariga ko‘ra, Vagnerning o‘yindagi qatnashuvi va jamoaga bo‘lgan hissasi katta edi. Bu esa uni sobiq jamoadoshlari orasida eng e’tiborga loyiq futbolchi qilgan.

Набабкин назвал самого необычного футболиста в ЦСКА
Защитник Кирилл Набабкин, который играл за ташкентский ЦСКА с 2010 по 2024 год, рассказал, кого из своих бывших одноклубников он считает самым удивительным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем мнении он упомянул Вагнера Лавa. По словам Набабкина, Вагнер всегда остается спокойным и уравновешенным.
Перед игрой или на тренировке он собирает всех футболистов и начинает выполнять важные задачи и забивать голы. Вагнер Лав играл за ЦСКА с 2004 по 2013 год с небольшими перерывами.
Он провел в команде в общей сложности 259 матчей, забил 53 гола и сделал 40 результативных передач. Также он завоевал Кубок УЕФА и множество других трофеев.
По словам Набабкина, участие Вагнера в игре и его вклад в команду были значительными. Это сделало его самым заметным футболистом среди бывших одноклубников.