Luis Enrique: Chelsi o‘xshash kuchli raqibdir finalda
Parijning PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrique Jahon klub chempionati finalidagi raqibi Chelsi jamoasi haqida fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Chelsi jamoasi yuqori saviyada o‘ynaydi va oson g‘alaba kutish noto‘g‘ri bo‘ladi. Final o‘yini yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Parijliklar asosiy favorit hisoblanadi, biroq ispaniyalik mutaxassis raqib jamoani juda kuchli deb baholadi. Enrique Chelsi jamoasining ayniqsa o‘yin uslubi va texnik jihatdan yuqori darajada ekanini ta’kidladi.
Ularning asosiy quroli himoyada bosim o‘tkazish ekanligi va bu jihatdan PSJga o‘xshashligini aytdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yin jismoniy jihatdan ham kuchli raqibga qarshi kechadi, shuning uchun oson bo‘lmaydi.
Final uchrashuvi Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. Bu bellashuv tomoshabinlar uchun qiziqarli va kuchli raqobatga boy bo‘lishi kutilmoqda.

Луис Энрике: Челси - сильный соперник в финале
Главный тренер парижского ПСЖ Луис Энрике поделился своими мыслями о сопернике команды Челси в финале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Челси играет на высоком уровне, и ожидать легкой победы было бы неправильно. Финальная игра состоится в воскресенье.
Парижане считаются основными фаворитами, однако испанский специалист оценил соперника как очень сильного. Энрике отметил, что команда Челси особенно высоко развита в игровом стиле и технически.
Он сказал, что их основное оружие - это давление в защите, и в этом они похожи на ПСЖ. По словам тренера, эта игра пройдет против физически сильного соперника, поэтому не будет легко.
Финальная встреча начнется в 22:00 по московскому времени. Ожидается, что это соревнование будет интересным и насыщенным сильной конкуренцией для зрителей.