Syomin: Superkubok o‘yin mavsumni hal qilmaydi
Sobiq Moskva "Lokomotiv" jamoasi bosh murabbiyi Yuri Syomin Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasida "Krasnodar" va poytaxtning CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, ushbu o‘yin kubok kimda qolishini aniqlaydi, biroq mavsumning yakuniy natijasini belgilamaydi. Shunga qaramay, ijobiy kayfiyat jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi va o‘yin qiziqarli bo‘lishi kerak.
"Sport-Express" nashri ekspertining ta’kidlashicha, bunday uchrashuvlar jamoalar uchun ruhiy kuch bag‘ishlaydi. "Krasnodar" va CSKA o‘rtasidagi bellashuv 12 iyul, shanba kuni, Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Uchrashuv Kazan shahridagi stadionda o‘tkaziladi. O‘tgan mavsumda "Krasnodar" chempionlik unvonini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, CSKA Rossiya kubogini qo‘lga kiritgan edi.
Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda. Jamoalar o‘zaro raqobatda kuchlarini sinab ko‘radi va yangi mavsum oldidan o‘z holatini ko‘rsatadi.

Сёмин: Суперкубок не решает исход сезона
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сёмин высказал свои мысли о предстоящем матче между "Краснодаром" и столичным ЦСКА в рамках Российского Суперкубка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, этот матч определит, кому достанется кубок, однако не определит итоговые результаты сезона. Тем не менее, положительный настрой команды окажет позитивное влияние, и игра должна быть интересной.
Как отмечает эксперт издания "Спорт-Экспресс", такие встречи придают командам моральные силы. Сражение между "Краснодаром" и ЦСКА начнется 12 июля, в субботу, в 18:00 по московскому времени.
Встреча пройдет на стадионе в Казани. В прошлом сезоне "Краснодар" завоевал титул чемпиона, а ЦСКА стал обладателем Кубка России.
Ожидается, что этот матч вызовет большой интерес у болельщиков. Команды испытают свои силы в соперничестве и продемонстрируют свое состояние перед новым сезоном.