CSKA himoyachisi Villian Rosha VARni qo‘llab quvvatlaydi
Markaziy himoyachi Villian Rosha Rossiya futbolida VAR tizimiga bo‘lgan munosabati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, o‘yinda VAR tizimining mavjudligi afzalroq, chunki hakamlar qaror qabul qilishda xatoga yo‘l qo‘ymasliklari uchun barcha imkoniyatlar mavjud bo‘ladi. Villian Rosha fikricha, VAR hakamlarga to‘g‘ri va adolatli qarorlar qabul qilishda yordam beradi.
Bugun, 12 iyul kuni, CSKA jamoasi Rossiya OLIMPBET Superkubogi doirasida «Krasnodar» jamoasi bilan o‘yinga chiqadi. Uchrashuv Kazan shahridagi stadionda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasi Liveresult.ru saytida taqdim etiladi. Yangi Rossiya chempionati, Premyer liga, 18 iyuldan start oladi.
Bu mavsumda VAR tizimining samaradorligi futbol o‘yinlarining adolatliligi va sifatini oshirishga xizmat qilishi kutilmoqda. Hakamlar va futbolchilar uchun adolatli raqobat muhim ahamiyatga ega.
Shuningdek, muxlislar ham o‘yinni to‘liq va aniq kuzatish imkoniga ega bo‘ladi. Futbol rivojlanishi uchun zamonaviy texnologiyalardan foydalanish muhim hisoblanadi.

Защитник ЦСКА Виллиан Роша поддерживает VAR
Центральный защитник Виллиан Роша высказал свое мнение о системе VAR в российском футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что наличие системы VAR в игре предпочтительнее, так как у судей есть все возможности, чтобы не допустить ошибок при принятии решений. По мнению Виллиана Роши, VAR помогает судьям принимать правильные и справедливые решения.
Сегодня, 12 июля, команда ЦСКА выйдет на игру против команды «Краснодар» в рамках Российского Суперкубка OLIMPBET. Матч пройдет на стадионе в Казани и начнется в 18:00 по московскому времени.
Текстовая онлайн-трансляция игры будет представлена на сайте Liveresult.ru. Новый чемпионат России, Премьер-лига, стартует 18 июля.
Ожидается, что эффективность системы VAR в этом сезоне будет способствовать повышению справедливости и качества футбольных матчей. Справедливая конкуренция важна как для судей, так и для футболистов.
Кроме того, болельщики также получат возможность полностью и точно следить за игрой. Использование современных технологий для развития футбола имеет большое значение.