Zenit jamoasi boshqaruvi raisi Aleksandr Medvedev yarim himoyachi Vendel jamoaga qachon qo‘shilishi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi ayni paytda Braziliyada qolmoqda, garchi mavsumning birinchi rasmiy o‘yinigacha bir haftadan oz vaqt qolgani bo‘lsa ham. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, Vendel dushanba kuni Braziliyadan uchib ketishi rejalashtirilgan.
Eslatib o‘tamiz, iyun boshida Vendel Zenitdan Botafogo jamoasiga o‘tishi kerak edi, biroq 27 yoshli braziliyalik futbolchining transferi amalga oshmadi. Rossiya chempionatining birinchi turida Zenit Rostov jamoasini qabul qiladi.
O‘yin 20 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoalar o‘zaro bahsda maydonga chiqib, yangi mavsumdagi ilk bahslarini o‘tkazadilar.
Zenit muxlislari uchun bu o‘yin muhim hisoblanadi, chunki jamoa yangi mavsumda kuchli natijalar ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Вендел прилетает из Бразилии в понедельник
Председатель правления клуба «Зенит» Александр Медведев ответил на вопрос о том, когда полузащитник Вендель присоединится к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист в настоящее время остается в Бразилии, хотя до первой официальной игры сезона осталось менее недели. По словам Медведева, Вендель планирует вылететь из Бразилии в понедельник.
Напомним, в начале июня Вендель должен был перейти из «Зенита» в клуб «Ботафого», однако трансфер 27-летнего бразильского футболиста не состоялся. В первом туре чемпионата России «Зенит» примет команду «Ростов».
Игра состоится 20 июля, в воскресенье. Команды выйдут на поле, чтобы провести свои первые матчи нового сезона.
Для болельщиков «Зенита» эта игра имеет большое значение, так как команда ставит цель показать сильные результаты в новом сезоне.