Erokhin Himki va Torpedo vaziyatini sharhladi
Futbolchi Aleksandr Erokhin yozgi transferlar davrida “Himki” va “Torpedo” klublarida yuzaga kelgan holatlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday vaziyatlar noyob holatlar bo‘lib, ular faqat Rossiyada emas, boshqa mamlakatlarda ham uchrab turadi. Erokhin bu kabi muammolarni ortda qoldirib, oldinga intilish kerakligini ta’kidladi.
Futbolchi hozirda faqat o‘z jamoasiga e’tibor qaratganini, liga doirasidagi boshqa voqealar uning ish faoliyatiga ta’sir qilmasligini aytdi. Eslatib o‘tamiz, “Torpedo” va “Himki” jamoalari yangi RPL mavsumida ishtirok etmaydi.
Moskva viloyatidagi “Himki” klubi moliyaviy muammolar sababli litsenziyasidan mahrum qilindi va keyinchalik faoliyatini to‘xtatganini e’lon qildi. “Torpedo” esa hakamlarni sotib olish bilan bog‘liq mojaro tufayli RPLdan chetlatildi.
Endilikda “Torpedo” jamoasi PARI ligasida o‘ynaydi. Bu holatlar Rossiya futbolida yuzaga kelayotgan murakkabliklardan dalolat beradi.
Futbolchilar va jamoalar uchun esa asosiy vazifa – musobaqalarda halol va mardona kurash olib borishdir.

Ерохин прокомментировал ситуацию с Химками и Торпедо
Футболист Александр Ерохин в период летних трансферов высказал свое мнение о ситуациях, возникших в клубах «Химки» и «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие ситуации являются уникальными и встречаются не только в России, но и в других странах. Ерохин подчеркнул, что необходимо оставить такие проблемы позади и стремиться вперед.
Футболист отметил, что в настоящее время он сосредоточен только на своей команде, и события в рамках лиги не влияют на его деятельность. Напоминаем, что команды «Торпедо» и «Химки» не участвуют в новом сезоне РПЛ.
Клуб «Химки» в Московской области был лишен лицензии из-за финансовых проблем и позже объявил о приостановлении своей деятельности. «Торпедо» же было исключено из РПЛ из-за скандала, связанного с подкупом судей.
Теперь команда «Торпедо» будет играть в лиге PARI. Эти ситуации свидетельствуют о сложностях, возникающих в российском футболе.