Musayev CSKAga qarshi o‘yinni tahlil qildi
Krasnodar jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev Matc TV telekanaliga CSKAga qarshi o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bugun jamoaga yangi futbolchi – Douglas Augusto qo‘shilgani haqida gapirdi. Douglas maydon markazida o‘ynaydi.
Shuningdek, Gaetan Perren ham jamoaga kelishi kutilmoqda, ammo bu haqda hozircha rasmiy ma’lumot berilmagan. Musayevning ta’kidlashicha, Krasnodar joriy mavsumda o‘zgaradi, lekin bugungi o‘yinda maydonga oxirgi mavsumni yakunlagan futbolchilar chiqadi.
Bosh murabbiy yangi futbolchilar ro‘yxatda borligini va ularning ba’zilarini bugun ko‘rish mumkinligini aytdi. Yangi mavsumdagi birinchi raqibga tayyorgarlik haqida so‘zlab, Musayev CSKAning yangi murabbiyi va ularning taktikalari haqida fikr bildirdi.
Ularning o‘yini yuqori bosim va tezkor hujumlarga asoslangan, markaziy maydonni kuchli nazorat qiladi, shuningdek qanot himoyachilari faol harakat qiladi. Musayev CSKAning o‘yin uslubidagi ayrim o‘zgarishlarga ham to‘xtaldi.
Masalan, Krugovoy hujumkor yarim himoyachi, deyarli qanot hujumchisi sifatida o‘ynaydi. Bu raqibning murabbiy taktikalari tufayli murakkab bo‘lishi mumkin, ammo har bir jamoaga qarshi o‘yin o‘ziga xos qiyinchiliklarga ega bo‘ladi.
Muhim jihati shundaki, futbolchilar o‘z vazifalarini aniq va intizomli bajarishlari lozim. Shuningdek, Musayev jamoaning klassik 4-3-3 tizimida o‘ynashiga uzoq vaqt bo‘lmaganini ta’kidladi.

Мусаев проанализировал игру против ЦСКА
Главный тренер команды Краснодар Мурат Мусаев дал интервью телеканалу Матч ТВ перед игрой против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о том, что сегодня к команде присоединился новый футболист – Дуглас Августо. Дуглас играет в центре поля.
Также ожидается, что к команде присоединится Гаэтан Перрен, однако официальной информации об этом пока нет. По словам Мусаева, Краснодар изменится в текущем сезоне, но в сегодняшней игре на поле выйдут футболисты, завершившие прошлый сезон.
Главный тренер отметил, что в списке есть новые футболисты, и некоторых из них можно будет увидеть сегодня. Говоря о подготовке к первому сопернику в новом сезоне, Мусаев высказал мнение о новом тренере ЦСКА и их тактике.
Их игра основана на высоком прессинге и быстрых атаках, они сильно контролируют центральную часть поля, а также активно действуют фланговые защитники. Мусаев также остановился на некоторых изменениях в игровом стиле ЦСКА.
Например, Круговой играет как атакующий полузащитник, почти как фланговый нападающий. Это может быть сложно из-за тактики тренера соперника, но каждая игра против любой команды будет иметь свои уникальные трудности.
Важно, чтобы футболисты четко и дисциплинированно выполняли свои задачи. Также Мусаев подчеркнул, что команда долго не играла в классической схеме 4-3-3.