Ronalduning o‘g‘li Yamalni otasidan yuqori baholadi
Krishtianu Ronalduning o‘g‘li «Barselona» jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamalni o‘zining otasi bilan taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda «ko‘k-qizil» jamoaning yosh yulduzi 18 yoshga to‘ldi. Ispaniyalik futbolchi Krishtianu Ronalduning kichik o‘g‘lidan atigi uch yosh katta.
Ronalduning o‘g‘li bergan javobga ko‘ra, Lamin hozirda Krishtianudan yaxshiroq o‘yin ko‘rsatmoqda, ammo u hali katta yutuqlarga erishmagan. Krishtianu Ronalduning kichik o‘g‘li Saudiya Arabistoni «Al-Nasr» klubining yoshlar akademiyasida o‘ynaydi.
Uning otasi joriy yil iyun oxirida klub bilan 2027 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi. Lamin Yamal o‘tgan mavsumda «Barselona» tarkibida La Liga, Ispaniya Kubogi va Superkubokni qo‘lga kiritdi.

Сын Рональда оценил Ямала выше своего отца
Сын Криштиану Роналду сравнил защитника «Барселоны» Ламина Ямала со своим отцом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно молодой звезда «сине-гранатовых» отметил свое 18-летие. Испанский футболист всего на три года старше младшего сына Криштиану Роналду.
По словам сына Роналду, сейчас Ламин показывает лучшую игру, чем Криштиану, однако он еще не достиг больших успехов. Младший сын Криштиану Роналду играет в молодежной академии клуба Саудовской Аравии «Аль-Наср».
Его отец в конце июня текущего года подписал новый контракт с клубом, рассчитанный до 2027 года. Ламин Ямал в прошлом сезоне завоевал титулы в Ла Лиге, Кубке Испании и Суперкубке в составе «Барселоны».