Grishin Barriosning jasorati va fidoyiligini maqtadi
Sobiq futbolchi Aleksandr Grishin, ilgari CSKA jamoasida o‘ynagan, Serbiyadagi «Vojvodina» bilan o‘tkazilgan do‘stlik uchrashuvida yuz bergan voqea haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda mezbonlar safidan Vilmar Barrios yetakchilik qilgan paytda, u golga tayyorlovchi uzatmani amalga oshirish uchun muvozanatni yo‘qotib, yerga yiqildi. Grishinning ta’kidlashicha, Barrios katta xavf ostida edi.
Himoyachi to‘pni uzoqqa chiqarib yuborganida, Barrios jiddiy jarohat olishi mumkin edi. Shunga qaramay, u jasorat ko‘rsatib, o‘yinga to‘liq berilgan edi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Barrios o‘yinga bo‘lgan ishtiyoqi yuz foizdan oshgan edi. O‘tgan mavsumda 31 yoshli kolumbiyalik futbolchi, asosan markaziy himoyachi sifatida, barcha musobaqalarda jami 36 o‘yin o‘tkazdi va 6 ta ogohlantirish oldi.

Гришин похвалил мужество и преданность Барриоса
Бывший футболист Александр Гришин, ранее игравший в команде ЦСКА, высказал свое мнение о событии, произошедшем во время товарищеского матча с сербским «Войводиной». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче, когда хозяева поля были в атаке, Вилмар Барриос, пытаясь сделать голевую передачу, потерял равновесие и упал на землю. По словам Гришина, Барриос находился в большой опасности.
Когда защитник выбил мяч подальше, Барриос мог получить серьезную травму. Тем не менее, он проявил смелость и полностью отдался игре.
По словам специалиста, увлечение Барриоса игрой превысило сто процентов. В прошлом сезоне 31-летний колумбийский футболист, в основном играя на позиции центрального защитника, провел в общей сложности 36 матчей во всех турнирах и получил 6 предупреждений.