Liverpool Mateta bilan dastlabki muzokaralar o‘tkazdi
28 yoshli fransiyalik hujumchi Jan-Filipp Mateta hozirda "Kristal Pelas" klubi bilan mehnat shartnomasiga ega bo‘lib, Angliya Premer Ligasi doirasida boshqa klubda o‘ynashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Footmercato nashrining xabar berishicha, "Liverpul" klubi ushbu futbolchini sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Mersisaydning nufuzli jamoasi vakillari Parijda Matetaning agentlari bilan dastlabki muzokaralar o‘tkazishdi.
O‘tgan mavsumda hujumchi "Kristal Pelas" safida jami 46 o‘yinda maydonga tushdi, 17 ta gol urdi va 4 ta golli pas berdi. Uning transfer qiymati taxminan 30 million yevro deb baholanmoqda.
Jan-Filipp Mateta bilan klub o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yil yozigacha mo‘ljallangan. Ushbu ma’lumotlar futbol bozoridagi harakatlar va jamoalar o‘rtasidagi kelishuvlarni yoritishda muhim ahamiyatga ega.

Ливерпуль провел первоначальные переговоры с Матетой
28-летний французский нападающий Жан-Филипп Матета в настоящее время имеет контракт с клубом "Кристал Пэлас" и может играть в другом клубе в рамках Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Footmercato, клуб "Ливерпуль" проявляет интерес к покупке этого футболиста. Представители престижной команды из Мерсисайда провели первые переговоры с агентами Матеты в Париже.
В прошлом сезоне нападающий провел в составе "Кристал Пэлас" в общей сложности 46 матчей, забил 17 голов и отдал 4 голевые передачи. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 30 миллионов евро.
Существующий контракт между Жан-Филиппом Матетой и клубом рассчитан до лета 2027 года. Эти данные имеют важное значение для освещения движений на футбольном рынке и соглашений между командами.