Sobiq «Lokomotiv» jamoasining darvozaboni Ilya Abaev Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi jamoaning imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Lokomotiv» jamoasi sezilarli darajada kuchaymagan, shuning uchun chempionlik uchun kurash qiyin bo‘ladi. Biroq jamoa mavsum oxirida yuqori beshlikdan joy olish uchun harakat qiladi.
Ehtimol, uchlikka kirish imkoniyati ham mavjud. O‘tgan mavsum natijalariga ko‘ra, «Lokomotiv» Rossiya premer-ligasida 30 o‘yinda 53 ochko to‘plab, jamoalar reytingida oltinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning birinchi turida «Lokomotiv» jamoasi «Sochi» bilan bahs olib boradi. Uchrashuv 19 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk sinovlaridan biri bo‘ladi. Jamoa muxlislari uchun qiziqarli va murakkab bahslar oldinda turibdi.

Абаев недооценил шансы Локомотива на чемпионство
Бывший вратарь команды «Локомотив» Илья Абаев высказал свое мнение о шансах команды в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Локомотив» не значительно усилилась, поэтому борьба за чемпионство будет сложной. Однако команда будет стараться занять место в верхней пятерке по итогам сезона.
Возможно, есть шансы на попадание в тройку. По результатам прошлого сезона «Локомотив» набрал 53 очка в 30 матчах Российской премьер-лиги и занял шестое место в рейтинге команд.
В первом туре нового сезона команда «Локомотив» встретится с «Сочи». Матч состоится 19 июля и начнется в 18:00 по московскому времени.
Эта игра станет одним из первых испытаний команды в новом сезоне. Для болельщиков команды впереди интересные и сложные матчи.